נתחיל בשאלה הראשונה והיא מה זה בכלל צלוליט? מדובר בהצטברות של שומן בסמיכות לשכבה העליונה של העור, היוצרת מראה של עור גבשושי ומובילה לאיבוד האלסטיות של העור וחולשה של רקמות החיבור. לעתים קרובות תשמעו בהקשר זה גם את המונח צלוליטיס, למרות שמדובר בטעות, מכיוון שצלוליטיס מתייחס למצב בו יש דלקת ברקמות החיבור התת עוריות.
אם זה מסוכן?

טיפול בצלוליט ברוב המקרים הצטברות השומן רק מפריעה לתחושה האישית מכיוון שהעור גבשושי ואינו אסתטי. במקרים מסוימים השומן יכול לחסום חלקית את מעבר הדם והחמצן לרקמות ובכך לפגום בהליך הניקוז הטבעי של הגוף ואף לגרום לכאבים.

מי צפוי לסבול מתופעה זו?

תופתעו לגלות שמדובר בתופעה שכיחה ביותר, המופיעה אצל נשים רבות בשלב כזה או אחר בחייהן, ללא קשר לגיל או למשקל. לרוב הצטברות השומן תהיה באזור הישבן, הירכיים, הבטן והזרועות. גם גברים יכולים לסבול מכך, אך באחוזים נמוכים יותר מנשים.

האם יש איך לטפל?

צלוליט – לא ניתן למנוע את התופעה, אך יש דרכים לטפל בה. אחת הדרכים המוכרות היא באמצעות עיסוי לימפתי עמוק שמשפר את זרימת הדם לתאים ומסייע לניקוז הפסולת בצורה טבעית. דרך נוספת היא באמצעות מכשיר ואקום המשלב עיסוי לימפתי ולישה של העור כדי לחדש את הרקמות ולהגביר את הניקוז. כמו כן, ניתן לטפל בעור גבשושי גם באמצעות גלי רדיו, אולטרה-סאונד, לייזר וזריקות להמסת שומן. לכל אלו יש אחוזי הצלחה גבוהים והם אינם מלווים בכאבים או בסיכון.

ניתן לבחור בדרך טיפולית אחת או לשלב בין מספר דרכים, בהתאם להמלצת המרפאה בה את מטופלת. בנוסף, חשוב להדגיש כי לא מדובר בטיפול חד פעמי, אלא בסדרת טיפולים, ולמרות שאחוזי ההצלחה נחשבים למרשימים, עדיין ייתכן ותצטרכי להמשיך להגיע לטיפולי תחזוקה ושימור של התוצאות. הבונוס הוא, שמלבד השבת המראה החלק לעורך, יש סיכויים רבים שהטיפולים יובילו גם להסרת שומן נקודתית באזורים בהם את מטופלת.

אם הבחנת בסימני צלוליט בגופך, דעי שאינך לבד. נשים רבות סובלות מתופעה דומה ובזכות הטיפולים הרבים שיש לרפואה האסתטית להציע לך, אינך צריכה להשלים עם כך.

המאמר נכתב לחסות www.dr-barak.co.il